Cupa României, rezultate. FCSB – CS Hunedoara începe la ora 21. Echipele de start


UPDATE: Într-o partidă începută la ora 18, Sepsi Sf. Gheorghe s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României, după victoria la limită pe terenul Farului Constanţa, scor 0-1.

Ultima partidă din această fază a Cupei va începe de la ora 21 şi se le va opune pe CS Hunedoara şi FCSB.

Echipele de start:

CS Hunedoara: Lefter – Vlad, Gomes, Fl. Iacob, Trășcan – Bradu, Giura, Simion, Hergheligiu – Arnăutu, L. Buș
Antrenor: Florin Maxim

FCSB: Straton – Haruț, I. Cristea, Miron, Radunovic – Șut, Oaidă, Dumiter – Budescu, D. Olaru, I. Stoica
Rezerve: A. Vlad, V. Crețu, V. Gheorghe, Ov. Popescu, Perianu, Musi, A. Corde
Antrenor: Edward Iordănescu

Stadion: Michael Klein (Hunedoara – Hunedoara)
A: Vidican Rares George (Satu Mare – Satu Mare), A1: Corb Ioan Alexandru (Satu Mare – Satu Mare), A2: Tudor Razvan Claudiu (Craiova – Dolj)

Ştirea iniţială

Chindia a trecut cu 1-0 de formaţia de liga a doua FK Csikszereda cu 1-0, pe terenul acesteia, unicul gol fiind reuşit de Cristian Cherchez (45).

FC Hermannstadt a câştigat pe terenul unei echipe de liga a treia CAO Oradea, cu 1-0, prin golul reuşit târziu de Andrei Sîntean (83).

Poli Timişoara, care a avut un debut slab de sezon, s-a impus cu 1-0 în faţa formaţiei Unirea Slobozia, în deplasare, graţie golului înscris de Octavian Ursu (68).

Dunărea Călăraşi a reuşit să învingă în deplasare formaţia de liga a treia CSM Slatina, cu 2-1, după ce oltenii au deschis scorul prin Alexandru Popovici (44). Alexandru Stoica (61) şi Alexandru Nica (73) au întors scorul în ultima jumătate de oră a partidei.

Numărul echipelor calificate în optimi a ajuns la nouă: FC Voluntari, FC U Craiova, FC Rapid, FC Argeş, Chindia Târgovişte, trei echipe de ligă secundă, FC Hermannstadt, Poli Timişoara şi Dunărea Călăraşi, şi o formaţie de liga a treia, CS Minaur Baia Mare.

Rezultate:
CSM Slatina – Dunărea Călăraşi 1-2 (1-0), Stadion 1 Mai – Slatina
Au marcat: Alexandru Popovici (44), respectiv Alexandru Iulian Stoica (61), Alexandru Nica (73).
Arbitru: Sorin Costreie (Buftea); arbitri asistenţi: Gheorghiţă Bălan (Piteşti), Nicuşor Marin (Suseni/Argeş); arbitru de rezervă: Dragoş Pîrîu (Curtea de Argeş)
Observatori: Fevronia Ion (Craiova) – CCA, Bogdan Mihai Pâncu (Craiova) – FRF

AFK Csikszereda – Chindia Târgovişte 0-1 (0-1), Stadion Municipal – Miercurea Ciuc
A marcat: Cristian Cherchez (45).
Arbitru: Cătălin Popa (Piteşti); arbitri asistenţi: Gabriel Sabin Stroe (Piteşti), Romică Bîrdeş (Piteşti); arbitru de rezervă: Octavian Ciucanu (Braşov)
Observatori: Costin Ioan Toma (Piatra Neamţ) – CCA, Vlad Căluşer (Voiniceni/Mureş) – FRF

Unirea Slobozia – Politehnica Timişoara 0-1 (0-0), Stadion 1 Mai – Slobozia
A marcat: Octavian Ursu (68).
Arbitru: Claudiu Marcu (Constanţa); arbitri asistenţi: Ionuţ Traian Neacşu (Bucureşti), Cristian Daniel Ilinca (Craiova); arbitru de rezervă: Vasile Buzea (Buftea)
Observatori: Silviu Crângaşu (Ploieşti) – CCA, Costel Petre (Constanţa) – FRF

ACS CAO 1910 Oradea – AFC Hermannstadt 0-1 (0-0), Stadion ”Iuliu Bodola” – Oradea
A marcat: Andrei Sîntean (83).
Arbitru: Szabolcs Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Răzvan Ionuţ Soponar (Baia Mare), Claudiu Şchiopeţ (Braşov); arbitru de rezervă: Tudor Florin Jurca (Arad)
Observatori: Vasile Marc (Cluj-Napoca) – CCA, Daniel Scridon (Arad) – FRF





Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2021 Stiri.Fun - WordPress Theme by WPEnjoy
%d bloggers like this: